Orel Ořechov u Brna bowling, sauna, sportovní hala
www.orel.czObec OřechovFarnost OřechovFK Ořechov

Více informací (rezervace) na telefonním čísle: 604 279 906

Aktuality

28. 02. 2018 - V sobotu 24.2 mimo rezervace ... Reklamní akce na seznámení s bowlingem... Pro Zorku a její dceru.... Instruktoři... Pepa a jeho syn Lukáš (8 let :)

100 let Orla [logo]

O nás

Začátky Orla v Ořechově sahají do roku 1911. Tehdy Orel patřil se Sokolem a hasiči k hlavním společenským organizacím v obci. Orel byl a je založen pro křesťansky orientované lidi. Jak to bylo s orlovnou? Kupní smlouvou ze dne 2.12.1920 získává Orel potřebné pozemky pro výstavbu orlovny. Orlovna byla vybudována v r. 1921, na dnešním místě, nákladem asi 300 000 Kč. V orlovně se cvičilo, hrálo divadlo, pořádaly se taneční zábavy a jiné kulturní podniky. Toto plodné období bylo přerušeno 2. světovou válkou. Ve válce byla jako orlovna tak sokolovna, která stála opodál, rozbombardována a zcela zničena. Tehdy byla přestavěna a rozšířena do podoby dnešní.Činnost Orla se opět zdárně rozvíjela. Velká radost z nové orlovny a nadšení orlů bylo zmrazeno nástupem komunismu k moci v roce 1948. Z rozhodnutí KNV v Brně byla orlovna 7.3.1950 odebrána Orlu a předána Obci Sokolské v Praze, a dne 13.10.1952 do vlastnictví Sokola Ořechov, včetně zařízení a vybavení. Orel byl zrušen na dlouhých 40 roků. V 70-tých letech byla budova zmodernizována. Po sametové revoluci byl Orel znovu obnoven a v roce 1991 byla také budova orlovny navrácena. Za poměrně krátkou dobu, od roku 1991, bylo v orlovně odvedeno hodně práce. Byla nově zrekonstruována sportovní hala i venkovní hřiště. V dnešní době má jednota Orla cca 150 členů především z řad dětí a mládeže. Naše činnost je sportovní (volejbal, fotbal, florbal, košíková, nohejbal, badminton, kulečník, stolní tenis) a kulturní (div. kroužek dětí, maškarní ostatky a jiné).